27.03.2017

Aktualizacja: Para prezydencka Argentyny w Holandii - I


Prezydent Mauricio Macri i jego małżonka Juliana Awada rozpoczęli dziś oficjalną wizytę w Holandii. Para prezydencka przebywa w Europie już od soboty, kiedy to wylądowali na lotnisku Schipol. Miniony weekend spędzili w Zamku Het Oude Loo.

W niedzielne popołudnie przenieśli się do Pałacu Królewskiego w Amsterdamie, czego wymaga protokół.Dzisiejszy dzień rozpoczął się od oficjalnego powitania na placu Dam. Obie głowy państw dokonały uroczystego przeglądu wojsk, a potem prezydent złożył wieniec pod pomnikiem na placu. Można było również tam zobaczyć protestujących przeciwko prezydentowi.Następnie para prezydencka z królową Máximą odwiedzili Dom Anny Frank. Jest to muzeum w Amsterdamie poświęcone Annie Frank, autorce Dziennika Anny Frank, która wraz z rodziną i czwórką znajomych ukrywała się w pokojach na tyłach budynku przed nazistowskimi prześladowaniami podczas II wojny światowej.


Po południu obie pary wzięły udział w forum biznesowym w Beurs van Berlage. Wzięli w nim udział  także argentyńscy i holenderscy przedsiębiorcy z sektorów publicznych i prywatnych. Głównym celem spotkania było promowanie współpracy gospodarczej Argentyny i Holandii. Odbyło się kilka dyskusji panelowych w dziedzinach: rolnictwa, gospodarki wodnej, logistyki i energii.Pary odbyły także spotkanie dotyczące pozytywnych aspektów społecznych w sporcie. Royal Dutch Hockey Association i Royal Dutch Football Association pokazują, jak sport może przyczynić się do współpracy i rozwoju społecznego. Młodzi gracze z Holandii i Argentyny zagrali mecz hokeja na trawie.Dzisiejszy strój królowej pochodzi od Mattijsa van Bergena. Kapelusz to projekt Fabienne Delvigne.


Bankiet odbędzie się o 19:30.


Zdjęcia: Refdag, Cotilleando, Twitter, Robin Utrecht, Daily Mail

5 komentarzy:

 1. Królowa wygląda elegancko ale to Juliana bije ją na głowę swym klasycznym strojem

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie rzeczy ładne,ale nie układają mi się w spójną całość.
  Czekam na coś lepszego podczas bankietu.
  Wyczytałam,że w Beurs van Berlage odbył się cywilny ślub Willema i Maximy,nie wiedziałam o tym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy przyjechała córeczka pary prezydenckiej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxima nie wyglądałą źle, ale strój pani prezydentowej bardziej mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia