25.03.2017

Tiary Holandii - Queen Emma's Diamond Tiara

Follow my blog with Bloglovin

Król Willem III zlecił wykonanie tiary dla swojej drugiej żony, królowej Emmy. Tiara niestety, została podarowana małżonce króla w złym czasie - w 1890, kiedy to Willem zmarł. Ale później, była ona często noszona przez jego żonę, córkę Wilhelminę, wnuczki oraz żony prawnuków.


Klejnot składa się z trzech głównych diamentów, przy czym środkowy z nich jest otoczony ośmioma mniejszymi diamencikami. Ponadto, w pierwotnej wersji na górze tiary widać trzy gwiazdy. W tej wersji nosiły ją tylko Emma i Wilhelmina.


Księżniczka Beatrix często nosiła ją w młodości, mówi się, że to jej ulubiona tiara. Księżna Laurentien nosiła ją podczas ślubu księżniczki Victorii i księcia Daniela. Máxima nosiła ją dwukrotnie: podczas ubiegłorocznej wizyty w Australii i podczas wizyty w Katarze w 2011.
Zdjęcia: Mode Koningin Maxima, Order of Splendor, Hello Magazine, Pinterest, metro.co.uk

4 komentarze:

 1. Wygląda na niepozorną w porównaniu do innych tiar holenderskich,ale noszona tak się mieni,że każdy wygląda w niej dobrze.
  Maxima powinna częściej ją wyciągać z skarbca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na niepozorną w porównaniu z innymi holenderskimi tiarami,ale noszona tak się mieni,że każdy wygląda w niej dobrze.
  Maxima powinna wyciągać ją ze skarbca.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że Maxima nie nosi jej częściej. Piękna tiara

  OdpowiedzUsuń
 4. Tiara warta uwagi, pasuje do Maximy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia