16.03.2017

Wizyta w Nowym Jorku i Waszyngtonie + co nowego ?


Ostatnie trzy dni królowa Máxima spędziła w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w Nowym Jorku i Waszyngtonie.


13 marca żona króla Willema-Alexandra wzięła udział w spotkaniu "Grupy Przyjaciół Integracji Finansowej". Jest to nieformalna grupa ambasadorów ONZ z 37 krajów, która działa na rzecz poprawy dostępu do usług finansowych. Máxima wzięła także udział w kilku spotkaniach w siedzibie ONZ.


W środę królowa przybyła do śnieżnego Waszyngtonu, by wziąć udział w spotkaniu Grupy Banku Światowego w siedzibie Międzyamerykańskiego Banku Rozwoju.
***

Jak pewnie wiecie, Holandia jest już po wyborach parlamentarnych. Zwyciężyła partia rządząca (VVD) zdobywając 33 miejsca w 150 osobowym parlamencie. Najprawdopodobniej partii uda się stworzyć koalicję z dwoma lub trzema innymi ugrupowaniami. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłym tygodniu rząd zostanie zaprzysiężony przez króla Willema-Alexandra, dla którego będzie to pierwsza taka uroczystość od czasu wstąpienia na tron.

Zdjęcia: Paris Match, Twitter, Nu.nl

3 komentarze:

 1. Moim zdaniem stylizacje udane, widać że królowej było zimno w Waszyngtonie :)
  Słyszałam rano w radiu, że partia Rutte'go wygrała. To chyba dobrze dla WA i monarchii, bo on jest im przychylny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda wspaniale nawet na tak "zwyczajnych" spotkaniach.Kocham te szpilki od Gino Rossi i cieszę się,że tak szybko powtórzyła moją ulubioną sukienkę z ostatniej wizyty regionalnej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie podoba mi się ten płaszcz z Waszyngtonu, ale połączenie kolorów jest ładne

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia