22.04.2017

Koningsspelen 2017Wczoraj para królewska oficjalnie zainaugurowała Koningsspelen, czyli tzw. Gry Króla. Jest to piąta edycja wydarzenia, w tym roku król i królowa odwiedzili szkołę podstawową De Vijfmaster w Veghel.Dzień zaczął się od wspólnego śniadania z uczniami, później wszyscy wzięli udział w różnych zajęciach sportowych. Program Koningsspelen obejmuje bloki tematyczne: imprezy i urodziny, ćwiczenia i sport, muzyka i taniec, dobre śniadanie i zabawy.Szkoła od stycznia 2017 mieści się w nowym budynku, chodzi do niej 179 uczniów. Znajduje się też tam dom kultury. W samym Veghel w projekt angażuje się 14 szkół i 3095 uczniów oraz 225 nauczycieli.Koningsspelen to coroczne wydarzenie, które zostało pierwszy raz zorganizowane w 2013 roku, wspólnie z Johan Cruyff Foundation i Krajicek Foundation. Corocznie bierze w nim udział ponad 5000 szkół podstawowych i 1,2 mln uczniów.Jak przyznała królowa Máxima, prezent urodzinowy dla króla od niej i księżniczek jest już kupiony. Nie zdradziła tajemnicy, "Nie powiem, to powinno być zaskoczeniem". W tym samym czasie król udał, że nie słyszy, zatykając sobie uszy.
To jest piękne i przede wszystkim bardzo ważne, że milion dzieci najpierw je zdrowe śniadanie, a następnie razem angażuje się w ćwiczenia sportowe. Zdrowie jest najważniejsze.
Wszyscy byli bardzo podekscytowani, niektórzy z uczniów przeszli już przez testy Cito (testy sprawdzające wiedzę pod koniec szkoły podstawowej). Rozmowy były bardzo miłe.
Dla księżniczki Alexii to ostatnie gry, ponieważ w czerwcu kończy szkołę podstawową.
Oczywiście, że czuje się przykro, ale koncentruje się na ostatnich miesiącach z kolegami, zanim pójdzie do nowej szkoły.
Szkoła, do której uczęszczają dwie młodsze księżniczki angażuje się w Koningsspelen.
Zaczęli od wszystkich gier zespołowych, a potem poszli do klubu tenisowego. Rano były bardzo podekscytowane.
Wczorajsza stylizacja:


Bluzka - Natan
Spodnie - Zara
Sweter - Zara

Zdjęcia: Refdag

2 komentarze:

  1. Wspaniała inicjatywa promująca zdrowy styl życia-najpierw śniadanie,potem ruch.Urodziny króla przynoszą społeczności naprawdę dużo korzyści.
    Maxima jakoś w Grach Króla nie trafia z stylizacjami,ale rekompensuje to uśmiechem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super inicjatywa z tymi grami, promują zdroy tryb zycia wśród dzieci i dają im przy tym multum radości.
    I przy okazji częśc z nich potyka zaszczyt poznania króla :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...