07:00

Nowa ankieta EenVandaag - Król najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej!


Wczoraj poznaliśmy wyniki ankiety, którą sporządziła holenderska telewizja EenVandaag. Uczestniczyło w niej 26.706 osób, a pytanie dotyczyły rodziny królewskiej.

Sześciu na dziesięciu zapytanych uważa, że księżniczka Beatrix i para królewska powinni płacić podatki tak jak każdy Holender (ob. tak nie jest). Dokładny wynik procentowy wynosi 62%, o jeden procent więcej niż w roku ubiegłym.

Ankiet wykazała również, że więcej niż jedna trzecia zapytanych, uważa, że król powinien mieć wpływ na politykę (37%), ale przede wszystkim powinien nadal pełnić obowiązki ceremonialne (55%). Ponad trzy czwarte ankietowanych (78%) uważa, że dobrą rzeczą jest, że król angażuje się w kwestie społeczne, takie jak bezpieczeństwo, tolerancja i walka z dyskryminacją.

Przez kilka lat, to królowa Máxima cieszyła się zwyciężaniem w ankietach na najpopularniejszego członka rodziny królewskiej. Tym razem musiała ustąpić swojemu mężowi. Willem-Alexander cieszy się sympatią 8 na 10 Holendrów (80%), a jego małżonka 77% pytanych.

Co sądzicie o tych wynikach?

***
Zachęcam do zajrzenia na bloga o godzinie 16 (ostatni post z cyklu) oraz przed godziną 21, gdzie pojawi się link do strony, gdzie będziecie mogli na żywo obejrzeć wywiad z królem.

Zdjęcie: celebs-place.com

2 komentarze:

  1. WA jest bardzo sympatyczny i nie dziwie się, że wygrał w tym roku w ankiecie- w końcu kończy 50 lat!

    OdpowiedzUsuń
  2. Oboje sa bardzo popularni. Mysle, ze z placeniem podatkow na jedno wyjdzie, bo i tak wyladuja w tej samej kasie

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger