09:20

46. urodziny królowej Máximy


Królowa Máxima świętuje dziś 46. urodziny! Z tej okazji zachęcam do przypomnienia sobie kilku postów:


Inne znajdziecie w zakładce 'notki tematyczne'.

***

Królową Máximę zobaczymy z pewnością już jutro podczas wręczenia Appeltjes van Oranje. 19 maja odbędzie też wyjście z Szejką Mozah z Kataru.

***
W Holandii dalej trwają formacje nowego rządu. Formator, Edith Schippers spotkała się wczoraj z królem. Dotychczasowe rozmowy między czterema partiami nie doprowadziły do powstania koalicji. 15 maja negocjacje zostały zakończone między ugrupowaniami. 


Zdjęcia: Vorsten, Pinterest

3 komentarze:

 1. Mam nadzieję,że nie będzie takiego paraliżu jak w Hiszpanii. Czy król musi być obecny podczas takich rozmów i czy nie mógłby wtedy opuszczać kraju,gdy nie ma rządu ?
  Wszystkiego najlepszego dla Maximy! Myślę,że uśmiechu nie trzeba jej życzyć,tylko raczej prosić,żeby zawsze nim go nas obdarzała i podnosiła na duchu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Król pełni raczej rolę marginesalną. Owszem, odbył spotkania z panią formator (ob. informator, ponieważ rozmowy między partiami zostały zakończone) i z przewodniczącą Izby Niższej parlamentu (odpowiednik polskiego Sejmu), ale raczej są to tylko kwestie informacyjne, WA nie ma wpływu na politykę.
   Nie wprowadza to dużego paraliżu, parlamentarzyści pracują normalnie. Chociaż nie wiadomo jak długo dyskusje będą trwać, obserwatorzy holenderskiej sceny politycznej sądzą, że mogą potrwać nawet do lipca.

   Usuń
 2. Wszystkiego najlepszego dla Maximy. Mam nadzieję, że rząd sie szybko uformuje i nie będzie żadnych większych cyrków.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger