29.05.2017

Gratulacje dla Toma Dumoulina + więcej


Król Willem-Alexander za pośrednictwem Facebooka złożył wczoraj gratulacje holenderskiemu kolarzowi, Tomowi Dumoulinowi, który zwyciężył Giro d’Italia. Jest to jeden z trzech największych wyścigów kolarskich na świecie, obok Tour de France i La Vuelta.

"Co za fantastyczny występ Toma Dumoulina w ostatniej jeździe na czas! Pierwszy Holender, który wygrał ten wyścig rowerowy oraz trzeci Holender, który wygrał jeden z trzech najważniejszych tras rowerowych. Naprawdę niesamowite osiągnięcie! Jestem szczególnie dumny ze jego zwycięstwa w  100. edycji Giro d'Italia".

***

3 czerwca w Noordbrabants Museum w Den Bosch, zostanie zainaugurowana wystawa  ‘De jaren 80. Doemdenkers en positivo’s’, na której będzie można zobaczyć suknię, którą nosiła księżniczka Beatrix w dniu swojej inauguracji. Oprócz tego można także zobaczyć kombinezon holenderskiego astronauty Wubbo Ockelsa. W Muzeum można także zobaczyć kawałek muru berlińskiego oraz zabytkowego Trabanta.

***

Formacje rządu w Holandii trwają w najlepsze. Informator, Edith Schippers, poinformowała dziś, że nowym informatorem zostaje Herman Tjeenk Willink. To były v-ce prezydent Rady Stanu, ojciec chrzestny księżniczki Amalii. Był również prezydentem Eeerste Kamer (odpowiednik polskiego Senatu).

***
Jutro królowa Máxima rozpoczyna wizytę w Wietnamie! Zachęcam do śledzenia bloga w godzinach wieczornych. Między Polską a Wietnamem jest 6 godzin różnicy.

Zdjęcia: Vorsten, Facebook

3 komentarze:

  1. Na pewno będę śledzić jestem ciekawa co włoży Królowa przy okazji takiej dość egzotycznej wizyty

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny gif tygodnia :) Oczywiście, że będę śledzić!

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapomniałam o planowanej wizycie w Wietnamie, fajna niespodzianka :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia