09:40

Święto Wyzwolenia 2017


Holandia świętowała wczoraj rocznicę wyzwolenia spod niemieckiej okupacji. 5 maja 1945 roku kanadyjski generał Foulkes spotkał się w mieście Wageningen z niemieckim generałem Blaskowitz i w obecności księcia Bernharda zaproponował Niemcom kapitulację. Po 24 godzinach namysłu, dnia 6 maja na farmie De Nude pod Wageningen dokument kapitulacji niemiecki generał podpisał.


Dzień ten jest dniem wolnym od pracy tylko czasami, w zależności od branży i jej układu zbiorowego. Na ogól urzędnicy państwowi mają wolne co roku a reszta pracujących Holendrów raz na pięć lat czyli w roku 2015, 2020, itd.


Jak co roku, para królewska wraz z premierem wzięli udział w uroczystym koncercie w Koninklijk Theater Carré, a dotarli tam łodzią, przepływając po rzece Amstel.


Wczorajsza stylizacja królowej pochodzi od Natan.


Zdjęcia:New My Royals

4 komentarze:

 1. Stylizacja jest ciekawa, choć trochę dziwna... Nie potrafię zdecydować czy Maxima mi się w niej podoba czy też nie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja powiem tak, makijaż i fryzura super. Bluzka tez ladna i kolor. Ale spodnie za to sa straszne

   Usuń
 2. Spodnie są straszne, zniekształcają jej całą sylwetkę. Reszta ładnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylizacja nie jest zła, ale spodnie za szerokie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger