23.05.2017

Sympozjum Wijzer in geldzaken + kondolencje króla + więcej


 Máxima przybyła dziś w południe do College Hotel w Amsterdamie, gdzie odbyło się coroczne sympozjum organizacji Wijzer in geldzaken (pol. Mądrzejsi w sprawach finansowych), której patronuje królowa.

Podczas tego spotkania została też uruchomiona strona internetowa dla pracodawców, których zadaniem jest pomoc swoim pracownikom w sprawach finansowych. Poprzez informacje, wskazówki i listy kontrolne pracodawcy wspierają swoich pracowników w kwestiach zdolności finansowej, aby byli w stanie wykonywać swoją pracę z uwagą i przyjemnością.


Tytuł tegorocznego sympozjum to "Owce z pięcioma nogami; długa praca na życie, nauka, opieka i radość". Będzie koncentrować się na ostatnich zmianach na rynku pracy, zarówno w kwestii pracodawców, jak i pracowników, czego przyczyną jest robotyka, starzenie się ludności i wzrost wieku emerytalnego. Celem spotkania jest wymiana najnowszych spostrzeżeń naukowych i praktycznych.

Máxima nosiła dziś suknię od Natan, noszoną wcześniej trzykrotnie (Four Freedom Awards 2014, wizyta w USA w 2014 i wizyta na Filipinach w 2015).


***
Wczoraj popołudniu Máxima wygłosiła przemówienie podczas konferencji firmy McKinsey & Company w Beurs van Berlage.


***
Król Willem-Alexander złożył dziś kondolencje w związku z zamachem w Manchesterze.

„Przerażający atak w Manchesterze, w którym zginęło tak wiele młodych ofiar, dotknął nas głęboko. Łączymy się w bólu ze wszystkimi rodzicami, którzy otrzymali straszną wiadomość, że ich dziecko nie żyje i z wszystkimi krewnymi i przyjaciółmi, którzy są teraz w żałobie. Wszyscy, którzy są nadal niespokojni i niepewni co do losu swoich bliskich są w naszych myślach".

***
Dziś wieczorem w Pałacu Królewskim odbędzie się bankiet dla dyplomatów, podczas którego zobaczymy królewskie panie w tiarach!


Zdjęcia: Het Koninklijk Huis, Daily Mail

3 komentarze:

 1. Stylizacja z dzisiaj jest ok, oprócz kolczyków. Sukienka z wczoraj też nie najgorsza. Czekam w takim razie na kreacje i tiary pań :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile jeszcze monarchowie będą musieli wydać kondolencji ?
  Uśmiech od ucha do ucha -jak zawsze: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo niestety, bo wygląda na to, że nic się nie zmieni. Nadal będzie za każdym razem panika i malowanie kredą po ulicach zamiast konkretnych działań. Islamiści się z tego śmieją.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia