15:00

Śluby Holandii - Pieter Christiaan i Anita

25 lutego 2005 książę Pieter-Christiaan, trzeci syn księżniczki Margriet i Pietera van Vollenhovena, ogłosił swoje zaręczyny z Anitą van Eijk. Tego samego dnia zostały ogłoszone zaręczyny młodszego brata księcia, Florisa {LINK}.


Anita Theodora van Eijk urodziła się 27 października 1969 w Neuchâtel w Szwajcarii jako druga córka Leonardusa Antoniusa van Eijk i J.C.M. van Eijk-Steens. Ma starszą siostrę Caroline, jej młodszy brat zmarł, kiedy miała 16 lat.Uczęszczała do szkół w Singapurze i w Holandii. Studiowała anglistykę i literaturę angielską na Uniwersytecie w Lejdzie. Studiowała także nauki przyrodnicze na Uniwersytecie Amsterdamskim.


Para poznała się kilka lat wcześniej w Londynie, na przyjęciu wydanym przez ich wspólnych znajomych. Z racji, że książę nie pytał Parlamentu o zgodę na ślub, po nim przestał być członkiem ścisłej rodziny królewskiej.


25 sierpnia 2005 miał miejsce ślub cywilny w Pałacu Het Loo. Uczestniczyła w nim najbliższa rodzina narzeczonych, na czele z królową Beatrix. Willem-Alexander i Máxima oraz Friso i Mabel nie uczestniczyli w ślubie.Ślub kościelny odbył się 27 sierpnia w Grote of St. Jeroenskerk w Noordwijk.Europejskie rodziny panujące reprezentowali: książę Lorenz i księżniczka Astrid z Belgii, książę Alexander von Isenburg oraz arcyksiążę Micheal i arcyksiężna Christiana z Austrii.Od lewej: księżniczka Beatrix, matka księżnej Anity, księżniczka Margriet
Księżna Mabel w sukni księżniczki Beatrix;


Na swoim ślubie kościelnym Anita prezentowała się klasycznie. Kreacja od Fransa Hoogendoorna miała rękawy trzy czwarte, była uszyta z satyny. Góra sukni przypomina suknię ślubną księżnej Claire z Belgii. Efekt dopełniła Ears Wheat Tiara.


Druhenkami zostały Anastasia i Isabella van Vollenhoven, bratanice księcia Pietera-Christiaana.


Po ceremonii wszyscy udali się na przyjęcie do Pałacu Noordeinde. Dla pary książęcej zaśpiewała m.in. Katie Melua.


Obecnie książę Pieter-Christiaan i księżna Anita mieszkają w Wassenaar. Mają dwoje dzieci: Emmę (ur. 28 listopada 2006) i Pietera (ur. 19 listopada 2008).

Para książęca z dziećmi (po prawej stronie od księżniczki Margriet i Pietera);
Parę książęcą możemy najczęściej widzieć podczas Dnia Króla lub uroczystości rodzinnych.Zdjęcia: Blauw Bloed, Pinterest, The Royal Forums, petersmulders.nl, bnnews.nl, Het Koninklijk Huis

5 komentarzy:

 1. Anita całkiem ładnie wyglądała w sukni ślubnej

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też podoba się,sukienkę ślubną miała ładną:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też, ładna suknia. Ale Maxima wyglądała tragicznie, Lauretien też. W sumie nie wiem, która gorzej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kapelusz Maxi przebija wszystko.
  Suknia ślubna Anity jest prześliczna.Za to na ślubie cywilnym przesadziła z kolorami i wzorami:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Suknia ślubna Anity jest jedną z moich ulubionych wśród royalsukni ślubnych.
  Ten pamiętny kapelusz królowej.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger