30.06.2017

Tysiące znanych Holendrów na "czarnej liście" banków + Wakacje?Księżniczka Amalia, znany teatrolog Albert Verlinde czy dziennikarz śledczy Peter Rudolf de Vries razem z tysiącami innych Holendrów znajdują się na "czarnej liście" rodzimych banków. Według danych World-Check, na całym świecie jest ponad 2,2 mln ludzi, którzy ze względu na bycie osobą znaną i rozpoznawalną mogą być powiązani z terroryzmem lub z praniem pieniędzy.

Lista zawiera też osoby, które nie wydają się niebezpieczne. Na przykład dziewięciomiesięczne dziecko znajdujące się na liście sukcesji brytyjskiego tronu oraz trzy córki Willema-Alexandra. Celem tworzenia takiej listy jest zapobieganie korupcji i wykorzystywaniu funduszy. Oprócz córek króla, znajdują się także krewni znanych holenderskich polityków, np. rodzice premiera Marka Rutte.

***
Wszystko wskazuje na to, że królową zobaczymy dopiero 7 lipca podczas letniej sesji zdjęciowej. Termin nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony, jednak tego dnia część holenderskich uczniów (w tym 3A) rozpoczyna wakacje i prawdopodobne jest, że tego samego dnia odbędzie się sesja. Tak jak zapowiedziano w roku ubiegłym, ma ona odbyć się w Meijendel niedaleko Morza Północnego - tak jak dwa lata temu. Zapewne niedługo dowiemy się więcej informacji.

Wczoraj powiadomiono, że 17 lipca para królewska weźmie udział w odsłonięciu pomnika ku czci ofiar katastrofy samolotu MH17 w Vijfhuizen.

***

W związku z tym, że niedługo rodzina królewska rozpocznie wakacje - wakacje również zapanują na blogu. Notki tematyczne będą ukazywały się zgodnie z planem do sesji zdjęciowej, potem pojawią się posty z wyjść pary królewskiej (16 i 17 lipca), możliwa jest także obecność W-A i Máximy na 40. urodzinach księżniczki Victorii. Potem na blogu zapadnie dość długo przerwa, do 20 sierpnia. 

Jak widzicie blog zyskał nowy wygląd, z którego szczerze pisząc, jestem bardzo zadowolona. Na razie nie planuję poważnych zmian w szablonie - tylko zabiegi kosmetyczne. 

Jednak oczywiście blog nadal będzie częścią mojego dnia, jednak w trochę innym wymiarze. Moim celem są trzy cykle notek (jeden ma ukazać się w październiku, pozostałe dwa w 2018) oraz kontynuacja rozpoczętych serii. Efekty mojej pracy zobaczycie jesienią. Mam także w planach dodanie nowej zakładki u góry - niezwiązanej z blogiem.

Jeśli macie jakieś pomysły, zażalenia czy pytania zachęcam do komentowania!


Zdjęcie: Het Koninklijk Huis
Gif: Tumblr

8 komentarzy:

 1. O które 9 miesięczne dziecko chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie udało mi się ustalić. Wg Wikipedii, 43 na liście (bo takie miejsce ma zajmować dziecko) zajmuje jedna z wnuczek księcia Kentu, ale ona ma już z 13-14 lat. Jednak tak było dokładnie napisane, zapewne to błąd.

   Usuń
 2. Trochę dziwna lista :)
  Życzę miłych wakacji: )

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na nowego bloga o luksemburskiej rodzinie wielkoksiążęcej!

  https://gdf-luxembourg.blogspot.com

  Kinga (wcześniej autorka Royals by K)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest dla mnie do końca jasne, o co chodzi z tą listą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na liście znajdują się osoby powiązane z terroryzmem i praniem pieniędzy oraz osoby które mogą mieć także coś z tym wspólnego. Z jednej strony to zrozumiałe, że np. księżniczki czy rodzice premiera są na liście, ponieważ (według holenderskiego portalu NOS) "dyktatorzy" (oczywiście ani W-A ani Premier Rutte to nie dyktatorzy) mogą wykorzystywać swoją rodzinę i przyjaciół jako sposób do uzyskania pieniędzy czy coś takiego.

   Usuń
 5. No tak, bogate osoby często wykorzystują swoje rodziny do prania brudnych pieniędzy!
  Życzę miłych wakacji, mam nadzieję że niebawem się do mnoie odezwiesz na maila :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia