17.07.2017

Aktualizacja: Inauguracja monumentu poświęconemu ofiarom katastrofy samolotu MH17Para królewska razem z premierem Holandii, Markiem Rutte oraz z przewodniczącą Eerste Kamer, Ankie Broekers-Knol i z przewodniczącą Tweede Kamer, Khadiją Arab uczestniczyli dziś w oficjalnej inauguracji pomnika ku czci ofiar katastrofy samolotu MH17 na Ukrainie (LINK). Obecny był także Minister Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości, Stef Blok.


Pomnik powstał z inicjatywy krewnych ofiar. Składa się on z zielonych drzew i tworzy pamiątkową wstążkę. Stoi w środku lasu i ma kształt oka, która patrzy w górę. Na tęczówce są wygrawerowane nazwiska 298 ofiar. Monument został zaprojektowany przez artystę Ronalda A. Westerhuis.


W ceremonii wzięło udział ponad 2000 krewnych ofiar.


Na razie stylizacja królowej nie została rozpoznana.
Zdjęcia:  NOS, Daily Mail

3 komentarze:

 1. Troszkę przypomina UFO. Pewnie miało być nowocześnie i oryginalnie,ale wydaje mi się,że przy takiej tragedii nie należy się bawić w interpretacje i kontrowersje,artystyczne wizje.
  Nie zmienia to jednak faktu,że ważnym gestem dla rodzin ofiar i narodu było to,że para królewska wzięła udział w jego odsłonięciu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, że pomnik jest dziwny. Jednak ważne jest, że powstał aby upamiętnić to co się stało i "uczcić" tych co stracili tam życie.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia