08.07.2017

Wczorajsze spotkanie z prasą


Wczoraj po sesji zdjęciowej odbyło się spotkanie pary królewskiej z prasą, pierwsze takie spotkanie w tym roku. Najczęstszą okazją są do tego sesja zdjęciowe bądź oficjalne wizyty. Para królewska odniosła się do ostatnich wydarzeń i odpowiedziała na zadane pytania.


W dniu, w którym odbyła się sesja otrzymaliśmy smutną informację, że w Holandii zmarł sześcioletni Tijn, który chorował na rzadki rodzaj raka mózgu. Stał się znany dzięki akcji z lakierem do paznokci. Polegała ona na tym, że Tijn osobiście malował chętnym osobom paznokcie, a one dawały 1 euro. W końcu udało się zebrać 1,2 mln euro, a w akcję przyłączyli się znani Holendrzy. Chłopiec został też odznaczony honorowym orderem Holenderskiego Czerwonego Krzyża.


Król i królowa odnieśli się również do tego podczas spotkania z mediami: Osiągnął coś niesamowitego. Był wspaniałym przykładem.

Monarcha również z czasie wakacji będzie informowany o postępach w formowaniu nowego rządu. Telefonicznie, mailowo lub innymi sposobami.

W lutym król i królowa świętowali 15. rocznicę ślubu. Jaki jest sekret ich udanego małżeństwa? Spędzanie czasu razem - powiedziała Máxima. Król dodał także, że mają podobne poczucie humoru, co ułatwia sprawę.


Kolejne pytanie dotyczyło wykorzystywania przez księżniczek mediów społecznościowych. Wiadomym jest, że nie mają one kont na Facebooku, jednak najprawdopodobniej Amalia posiada konto na Instagramie. Król powiedział: Zawsze przestrzegam je przed wysłaniem czegokolwiek. Jedno wrzucone zdjęcie do sieci nigdy nie znika.

Padały też pytania o naukę księżniczek w szkole. Para królewska dała do zrozumienia, że jest dumna z ich wyników. W przyszłym roku księżniczka Amalia dokona także wyboru profilu w szkole.

Willem-Alexander wspomniał także obchody swoich 50. urodzin oraz o wizycie we Włoszech i Watykanie. Pracujemy z przyjemnością i pasją - powiedział.

Zdjęcia: Blauw Bloed, Beau Monde

4 komentarze:

 1. Lepiej, że księżniczki nie mają kont na Facebooku, bo mogłyby zostać zahakerowane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze zdjęcie jest bardzo ładne. To prawda, że w Internecie nic nie ginie, a zwłaszcza w przypadku osób znanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna sesja i wywiad zwłaszcza pytanie o udane małżeństwo :) ciekawe jaki profil wybierze Amalia pewnie nie ma wielkiego wyboru i jakiś humanistyczny

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcześniej nie słyszałam o tym chłopcu, smutna wiadomość. Świetne odpowiedzi na pytania o małżeństwie i pracy :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia