09:38

Pierwszy dzień księżniczki Alexii w nowej szkole


Druga córka pary królewskiej, księżniczka Alexia rozpoczęła dziś naukę w Christelijk Gymnasium Sorghvliet w Hadze. Do tej samej placówki uczęszcza jej starsza siostra Amalia. Do grona absolwentów szkoły należy księżna Laurentien.

Powyższe zdjęcie wykonał dumny tata, tak jak 2 lata temu w przypadku księżniczki Amalii.


Szkoła mieści się na obrzeżach miasta, około 10 kilometrów od Willi Eikenhorst i 6 kilometrów od Pałacu Noordeinde. W placówce uczniowie uczą się m.in. języka niderlandzkiego, łaciny i greki, języków obcych nowożytnych (angielski, niemiecki i francuski), historii, ekonomii, geografii, filozofii, biologii, matematyki i przyrody. Sorghvliet osiąga wysokie wyniki w egzaminach na tle krajowym. Do szkoły uczęszcza 750 uczniów.


Placówka oferuje także ogromną ilość zajęć dodatkowych, debat uczniowskich, wycieczek czy wykładów na uniwersytetach (w Lejdzie, Rotterdamie i Delft). Nauka księżniczki w Sorghvliet potrwa 8 lat.

Para królewska prosi również o uszanowanie prywatności księżniczki podczas czasu spędzanego w szkole.

Zdjęcie: Twitter, Het Koninklijk Huis, The Royal Forums


6 komentarzy:

 1. Czy dziewczynki z tego co wynika ze zdjęć będą dojeżdżać do szkoły rowerami ?
  Życzę Alexii,aby ten długi czas,jaki będzie mogła tam spędzić przyniesie jej dużo satysfakcji i nawiąże przyjaźnie na całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawdziwa monarchia rowerowa :D fajnie że opublikowano zdjęcie księżniczki rozumiem że rodzina królewska ma podobny układ z dziennikarzami jak w Danii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie, że podzielili się zdjęciem :) Powiem to kolejny raz, ale Alexia to cała Maxima :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger