10:00

Skandale Holandii - Księżna krytykuje prezydenta?

Wielu uczestników XV Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS, znalazło powód do krytyki Stanów Zjednoczonych czy administracji prezydenta Busha (ówczesnego prezydenta) ze względu na kontrowersyjną wypowiedź na temat AIDS: Abstynencja, być wiernym, a w razie potrzeby użyj prezerwatywy.

Niektórym ludziom nie odpowiada zabezpieczanie się prezerwatywami, większość obserwatorów zgadza się, że słowa prezydenta były problematyczne. "Kwota pieniędzy, która przyczyniła się do walki z AIDS przez Stany Zjednoczone jest wspaniała, ale...", tak powiedziała księżna Mabel, podczas briefingu informacyjnego.

Na to "ale" administracja nalega, aby wraz z miliardami dolarów przeznaczonych na walkę z AIDS, kraje - beneficjenci musieliby wydać część pieniędzy na zapobieganie chorobie - w oczach polityków z USA, m.in. abstynencję. Wystąpienie, jak zauważyła księżna Mabel - obecnie rzeczniczka Open Society Instytute, prywatnej firmy filantropijnej w Nowym Jorku zajmującej się zagadnieniami zdrowia publicznego i polityki publicznej - nie działa, aby zapobiec AIDS w krajach takich jak Republika Południowej Afryki, gdzie jedna trzecia pierwszych doświadczeń seksualnych wśród młodych dziewcząt są mimowolne.

Hola
Na przykład Dr. Suniti Salomon, lekarz w szpitalu w Chennai, (miasto w Indiach) powiedział, że 88% kobiet, które leczy, uprawiały seks tylko z mężami. "ABC profilaktyki działa dobrze, z wyjątkiem kobiet", powiedziała Kathleen Cravero, zastępca dyrektora wykonawczego Wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych, znanego również pod nazwą UNAIDS.

Przypominała przypadki podobne do wspomnianych przez księżną Mabel i Dr. Salomon, a także zauważyła, że zapobieganie używania prezerwatyw jest rzadką opcją dla małżonków. "Pracownicy seksualni w Indiach są teraz bardziej uprawnieni niż gospodynie domowe", powiedział Dr. Salomon podczas briefingu na temat kryzysu związanego z AIDS, który miał miejsce w Indiach. "Pracownik seksualny może powiedzieć klientowi, "noś przy sobie prezerwatywę", ale żadna gospodyni w Indiach nie może tego powiedzieć mężowi". 

Wikipedia
Thurman powiedziała również, że użycie prezerwatyw może być skutecznym sposobem zapobiegania AIDS, ale "musimy uczyć ludzi o seksie. Jeśli nie będziemy dobrze zapobiegać, to każdy 1% przeciwko AIDS będzie zmarnowany". Zgodziła się, że abstynencja jest najlepszym sposobem zapobiegania przenoszeniu się AIDS, ale abstynencja jest nierealistyczna jako szeroko rozpowszechniona strategia zapobiegania. Jeff Richardson, dyrektor wykonawczy Step Forward - inicjatywa Abbott Pharmaceuticals, która ma na celu zaspokojenie potrzeb sierot i słabych dzieci - powiedział, że promowanie abstynencji jest "łatwą odpowiedzią na złożone pytanie", co prowadzi do oszustwa. "Jak nauczysz abstynencji i odpowiedzialności seksualnej dwunastoletnią dziewczynkę, która została zgwałcona przez kogoś dwa lub trzy razy w swoim wieku?" - zapytał pan Richardson.
"Mogą wystąpić pewne sytuacje, w których abstynencja może odgrywać rolę w zapobieganiu wczesnych zachowań seksualnych" - powiedziała pani Anne Reeler, szefowa działu Axios.

Richardson powiedział, że polityka USA ws. AIDS została zaatakowana przez niektóre osoby i organizacje. Kilkadziesiąt milionów dolarów wydawane są na walkę z AIDS na całym świecie i są uznawane ustawą o profilaktyce, a jedna trzecia tych pieniędzy przeznaczona jest na programy dot. abstynencji. Przedstawiciele administracji Busha na konferencji nie odpowiadali na wnioski UPI.
Pan Richardson powiedział, że abstynencja nie powinna być odrzucona.
"Powinniśmy spróbować wszystkiego", powiedział do administracji. "Naprawdę nie potrzebujemy cynimizmu czy sceptycyzmu, ale musimy być skłonni przyjąć te programy, które działają".


Autor: Agnieszka


4 komentarze:

 1. AIDS to bardzo trudny i kontrowersyjny problem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. W tym poście nie jest napisane, że go skrytykowała. Tylko są tu przypuszczenia :)

   Usuń
 3. AIDS to ciężki temat, choroba na którą nie ma antidotum. Ciężko jest zapobiegać jej zwłaszcza w krajach trzeciego świata.
  ania_l royal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger