09:01

AKTUALIZACJA: Wizyta w Nowym Jorku

W dniach 19-21 września Królowa Maxima odwiedziła Nowy Jork, wizyta była z okazji Walnego Zgromadzenia Narodów Zjednoczonych.


Pierwszego dnia Królowa Maxima uczestniczyła w Global Goals Awards, przyjęcie było zorganizowane przez fundację Bill i Melindy Gates. Przyjęcie koncentruje się na postępie w realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Bluzka i spodnie pochodzą od Natan.

https://twitter.com/BlauwBloedtv/status/910602954402668545
Następnego dnia Królowa Máxima uczestniczyła w wkładzie "Goalkeepers event". Ten wykład jest częścią Światowego Szczytu Postępowego i koncentruje się na wykładach ekspertów. Królowa również dała krótke przemówienie. 
Dzień dobry, panie i panowie!
Jako specjalny rzecznik sekretarza generalnego ONZ, od dziesięciu lat pracuję nad rozszerzeniem tego, co nazywamy integracją finansową - dając wszystkim dostęp do usług finansowych, których potrzebują, aby chronić się przed trudami, inwestować w przyszłość i pozwolić uczestniczyć w postępie gospodarczym.
Jako Specjalny Rzecznik Praw Obywatelskich obserwowałam moc technologii opartych na celach, aby zmienić życie wiedziałam, że gdy rozwiniemy właściwą technologię z odpowiednich powodów, możemy upoważnić miliardy ludzi - kobiety o niskich dochodach, których konta oszczędnościowe pozwalają im finansować edukację dzieci ... drobni rolnicy, którzy zwiększyli produkcję dzięki kredytom online ... migrujący pracownicy, którzy mogą korzystać z bezpiecznych płatności mobilnych, aby wysłać pieniądze rodzinne do swoich rodzin.

W ciągu ostatniej dekady osiągnęliśmy ogromny postęp, ale 40% dorosłych ludzi na świecie pozostaje zablokowanych w systemie finansowych. Musimy poruszać się znacznie szybciej. Jednym z powodów tej pilności jest nasze zaangażowanie w realizacje celów zrównoważonego rozwoju. Integracja finansowa została powszechnie uznana za kluczowy czynnik umożliwiający osiągnięcie celów do roku 2030. Jeżeli więc chcemy katalizować rzeczywisty postęp, inkluzja finansowa musi zostać wdrożona wkrótce.

Zaczyna się rozwijać nowa rewolucja w dziedzinie technologii finansowej. Blockchain, sztuczna inteligencja i duże dane przekształcają już krajobraz finansowy. W Chinach usługi finansowe są świadczone na ogromną skalę dzięki innowacyjnym technologiom. I dzisiejsza technologia umożliwia współtworzenie usług finansowych, które odzwierciedlają to, czego naprawdę potrzebujemy. Odpowiadanie na rzeczywiste potrzeby ludzi jest tym, co doprowadzi nas do ich rozwoju. Jednocześnie musimy zapewnić, ochronę prywatności, godności i prawa człowieka.
Te wszystkie mówienia o technologii i finansach może wydawać się trochę abstrakcyjne! Zobaczmy, co to oznacza dla życia ludzi?

 Po południu królowa Máxima była na globalnym forum biznesowym Bloomberg. Jako gość honorowy omawiała wraz z dyrektorami dużych firm międzynarodowych i przedstawicieli rządu kwestie "gospodarki sprzyjające włączenie społeczeństwu". Jest to model ekonomiczny, który nie tylko uwzględnia aspekt finansowy, ale również uważa, że ​​kapitał społeczny jest równie ważny jak różnorodność. Najważniejsze pytaniem było, w jaki sposób przedsiębiorstwa i światowe liderzy mogą współpracować w zakresie rozwoju gospodarczego sprzyjającemu włączenie społeczeństwu. Królowa Máxima również prowadziła wiele rozmów dwustronnych z rządowymi przedstawicielami krajów aktywnie działających w dziedzinie finansowania integracyjnego oraz przedstawicieli m.in. banków centralnych. 
Później królowa Máxima spotkała się z sekretarzem generalnym ONZ Antóninem Guterresem. Tym razem towarzyszy jej  delegacja Królewska, w której skład wchodzą: premier Mark Rutte, minister spraw zagranicznych Bert Koenders, minister Lilianne Ploumen i premier Rhuggenaath z Curaçao. Podczas tego spotkania Królowa przedstawiła roczne sprawozdanie z działalności ONZ.
Królowa miała na sobie nową czerwoną marynarkę, spodnie i bluzkę od Claes Iversen, buty od Ginavito Rossi.

Wczoraj królowa Máxima, spotkała się z członkami grupy referencyjnej. Rada doradcza składa się z jedenastu  przedstawicieli organizacji międzynarodowych o szczególnej wiedzy w zakresie finansowej integracji. 
Zdjęcia z wczoraj jeszcze się nie pokazały w intrenecie. 
Ostatniego dnia Królowa miała na sobie: sukienkę od Natan.


Zdjęcia: Twitter

3 komentarze:

 1. Podziwiam ją. Stała na takiej ogromnej scenie i mówiła o finansach!
  W pierwszej stylizacji pomysł jest świetny,ale ubrania trochę za mało dopasowane.
  W czerwieni jej ślicznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czerwone wdzianko idealnie pasuje do Maximy!
  ania_l royal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger