17:00

"Dziś dałaś narodowi nowego króla" - VI10 minut po godzinie 19, para królewska z dziećmi przyjechali do Eye Filmmuseum. Dziewczynki miały na sobie te same sukienki co w ciągu dnia, lecz wieczorem miały na sobie również beżowe peleryny. Królowa miała świecąca suknie od Jana Taminiau, a w jej włosach była tiara którą nosiła podczas swojego ślubu.


Burmistrz Van der Laan i jego żona Czekali na rodzinę królewską przed portem, żeby ich powitać. Następnie na dużym ekranie wyświetlono video piosenki King, która jest znana do teraz. Słynna piosenka była podziwiana przez wiele osób a nawet księżna Ariane polubiła rap. Zanim rodzina doszła na pokład, holenderska Opera wykonała pieśń L'amour des Trois Oranges - która była specjalnie napisana na część króla.


Podczas rejsu, który płynął wzdłuż Oever Park na wyspie Java, odbyło się wiele występów m.in sztuki, kultury i sportu. Po drodze do obszaru sportowego łódź z królewską popłynęła do łodzi "sportescorte", zatrzymali się na etapie sportowym, gdzie Ali B zaprezentowała przegląd nart i opowiedziała o sportach króla Willem-Alexander. 

 Kiedy łódź podpłynęła bliżej portu, gdzie obserwowali sceny znanych holenderskich filmów np. Żołnierz Pomarańczowy, Flądra, Turecki Owoc. Po żeglowaniu Rodzina powitała około 40 pracowników budowlanych, którzy pracowali w projekcie North-South Line. 


Para Królewska z dziećmi weszli na scenę i osobiście powitali didżeja oraz orkiestrę. 
Wreszcie rodzina obejrzała "finał" statku wycieczkowego nad brzegiem budynku Music Building w IJ. Potem po fajerwerkach śledzono wszystkie historyczne statki na IJ.

Goście wcześniej przybyli do budynku Muzyki i czekali na królewską rodzinę, ponieważ potem odbył się obiad. Prasa mogła być tylko na przemówieniu premiera Rutte i księżniczki Beatrix.


Zdjęcia: Getty Images, Belga Images, ANP foto
Autor: Agnieszka 


3 komentarze:

 1. Wspaniały spektakl godny uczczenia nowego króla.
  Druga suknia również robiła wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To był dla Nich bardzo intensywny dzień. I to jak pięknie się zakończył. Szkoda, że nie ma zdjęć z tego obiadu :/
  Maxima w obydwu sukniach prezentowała się świetnie.
  ania_l royal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger