14:34

Śluby Holandii - Bernhard i AnnetteKsiążę Bernhard urodził się 25 grudnia 1969 roku jako drugi syn księżniczki Margriet i Pietera van Vollenhovena. Studiował ekonomię i marketing. Obecnie jest samozatrudniającym się przedsiębiorcą. Do czasu abdykacji królowej Beatrix znajdował się w ścisłej rodzinie królewskiej i w linii sukcesyjnej, jednak po wstąpieniu na tron króla Willema-Alexandra ograniczono liczbę osób należącej do holenderskiej rodziny królewskiej i zajmujących miejsce na liście sukcesyjnej, na przykład właśnie Bernharda.
Annette Sekrève urodziła się urodziła się 17 kwietnia 1972 roku w rodzinie Ulricha Sekrève  i Jolandy de Haan (Haanowie byli wpływową rodziną mieszczańską).Annette z wykształcenia jest psychologiem. Od 2002 do 2011 roku pracowała jako doradca do spraw osób niepełnosprawnych w Fundacji Ago w Amsterdamie. Jest także członkiem Komitetu Rekomendacji Fundacji "Art and Well" oraz Rady Doradczej fundacji "Papageno".


Annette i Berhard poznali się na Uniwersytecie Groningen, gdzie oboje studiowali-on marketing, a ona psychologię., musiało to nastąpić w latach 1991-1995-w tych latach oboje studiowali na tym uniwersytecie. Ich zaręczyny ogłoszono 11 marca 2000 roku.Ślub cywilny odbył się 6 lipca 2000 roku w Spiegelzaal van het Paushuize w Utrechcie, a udzielił go parze burmistrz miasta Annie Brouwer-Korf. 


Strój panny młodej zaprojektował Frans Molenaar-holenderski projektant, którego stałą klientką była na przykład nowa teściowa Annette-księżniczka Margriet. Na ten specjalny dzień Molenaar zaprojektował jasnobłękitny płaszcz z szeroką klapą i mnóstwem małych guziczków do dopasowanej sukienki. Książę Bernhard założył pasujący do stroju nowo-poślubionej małżonki niebieski krawat. Jednak niezapomnianym elementem stroju nowej księżnej był ogromny kapelusz w niebiesko-różowe pasy.
Wśród gości nie znaleźli się dziadkowie pana młodego-księżniczka Juliana i książę Bernhard, którzy nie pojawili się również na ślubie kościelnym pary z powodu swego zaawansowanego wieku. Pojawili się za ton inni członkowie rodziny królewskiej:

Księżniczka Irene i księżniczka Christina


Książę Maurits i księżna Marilene


Książę Claus i królowa Beatrix


Książę Willem-AlexanderDwa dni później odbył się ślub kościelny pary w Katedrze świętego Marcina w Utrechcie (Utrechter Dom, Dom St. Martinus), którego udzieliła doktor Anne van der Meiden. Potem para młoda i goście udali się do pałacu Het Loo na przyjęcie weselne.Annette i na tę ceremonię założyła strój od Fransa Molenaara: suknię ślubną z tafty w odcieniu kości słoniowej w postaci płaszcza z szerokimi klapami i małymi guziczkami i sukni. Płaszcz od talii był rozcięty i odsłaniał spódnicę sukni, miał też tren. Nowa księżna we włosy miała wpięty welon i tiarę Ears of Wheat.Tego dnia wśród gości znaleźli się nie tylko członkowie holenderskiej rodziny królewskiej:

Księżniczka Christina i książę Jaime


Księżniczka Christina i Juliana Guillerno


Królowa Beatrix
Na jednym z oficjalnych zdjęć możemy zobaczyć więcej królewskich gości: pierwszy rząd od dołu od lewej: rodzice i siostra Annette, para młoda, księżniczka Margriet, księżna Marilene. Drugi rząd od dołu od prawej: książę Maurits, Pieter van Vollenhoven, książę Floris, księżniczka Christina. Trzeci rząd od dołu od prawej: królowa Beatrix, książę Claus, po przerwie książę Pieter-Christiaan. Nad lewym ramieniem księcia Clausa książę Friso, z kolei nad jego lewym ramieniem książę Jaime i Juliana Guillerno. Nad nimi księżniczka Margarita i jej pierwszy mąż-Edwin Karel Willem de Roy van Zuydewijn. Nad nimi stoi księżniczka Christina ze Szwecji, a na prawo od niej: książę Carlos Hugo, książę Willem-Alexander oraz książę Carlos. Pod nimi księżniczka Irene, a nad nimi Tord Magnusson (mąż księżniczki Christiny ze Szwecji).


Bernhard i Annette doczekali się trójki dzieci: Isabelli, Samuela i Benjamina. Mieszkają w Amsterdamie i prowadzą w zasadzie prywatne życie, lecz pojawiają się na najważniejszych uroczystościach dotyczących rodziny królewskiej.


Źródła zdjęć: brigittegastelancestry.com, The Royal Order of Sartorial Splendor

Autorka: Justyna

4 komentarze:

 1. Ten kapelusz...-bez komentarza.
  Anette i projektant preferowali klapy i guziczki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię sukienko-płaszczy :( W ogóle mi się to nie podoba. Ale czytać o ślubach uwielbiam, zwłaszcza u innych monarchii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy ten płaszcz nie był do ściągnięcia? Może Annette była potem tylko w sukience

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to zastanawia. Księzniczka Martha Louise z Norwegii miała płaszcz na sukni w kościele a samą suknię na weselu. Może tu też tak było.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger