21:09

Wizyta w Nigerii


Od 30 października do 2 listopada Królowa Maxima udała się z wizytą do Republiki Federalnej Nigerii w roli Specjalnego Rzecznika Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. 30 października królowa przybyła do miasta Lagos, gdzie została przywitana pod hotelem, w którym miała się zatrzymać.


Nigeria w 2012 roku przystąpiła do programu mającego na celu zwiększenie dostępności do usług finansowych. Według ostatnich raportów średnio 48,6 % Nigeryjczyków ma do nich dostęp, ale w odległych miejscach kraju odsetek ten wynosi tylko 24%, a w rozwiniętych częściach-78% dorosłych. Wizyta królowej Maximy ma na celu przyspieszenie tego procesu.


31 października królowa najpierw odwiedziła szpital Subol w Lagos, gdzie pacjenci wypełniają online ankiety na temat swej sytuacji finansowej i w ten sposób mogą otrzymać ubezpieczenie zdrowotne. Program ten powstał we współpracy z organizacją non-profit PharmAccess.


Następnie Maxima odwiedziła siedzibę projektu, który umożliwia cyfrowe wzięcie pożyczki firmom. Cała procedura odbywa się cyfrowo: od złożenia wniosku, przez oszacowanie zdolności kredytowej, po przyznanie pożyczki lub odrzucenie wniosku.


Kolejno królowa Maxima spotkała się z gubernatorem Lagosu Akinwunmi Ambode.


Ostatnim punktem programu tego dnia były obrady okrągłego stołu z udziałem przedstawicieli sektora prywatnego na temat znaczenia dobrego dostępu do usług finansowych.


Wieczorem królowa udała się do Abudży, gdzie na drugi dzień miała spotkania.


1 listopada Maxima odbywa rano serię spotkań z przedstawicielami partnerów rozwojowych, takich jak Bank Światowy i Fundacja Billa i Melindy Gatesów. Ponadto rozmawiała z przedstawicielami Nigeryjskiego Banku Rozwoju (DBN) i Nigeryjskiej Komisji Łączności (NCC).


Królowa Maxima odwiedza także szkołę nauki jazdy w agencji bankowej. Klienci mogą łatwo otworzyć tutaj konto bankowe, odebrać pieniądze i dokonać wpłaty oraz przelewów. Ze względu na połączenie charakterów instytucji, ludzie częściej przychodzą tutaj niż do samego banku.


Po południu Maxima spotkała się z gubernatorem Godwin Emefiele z Centralnego Banku Nigerii i wicepremierem Yemi Osinbajo. Rozmawiała również z ministrem finansów Kemi Adeosun.


2 listopada królowa Maxima wygłosiła przemówienie podczas spotkania EFINA pt. "Rola rządu w prowadzeniu integracji finansowej w Nigerii". Ponadto spotkała się z gubernatorem Ibrahimem Shettimą, który pełnił funkcję przewodniczącego Forum Naczelników Krajów Północnych, a także gubernatora kraju Borno. Północ Nigerii charakteryzuje się stosunkowo słabo zaludnionymi obszarami z licznymi polami uprawnymi. Aby zapewnić ludności lepszy dostęp do usług finansowych, konieczne jest dostosowanie do potrzeb.


Następnie królowa wróciła do Holandii. W czasie tych czterech dni założyła: 
 1. Kurtka Chloé i baleriny Salvatore Ferragamo
 2. Sukienka Natan (noszona już trzy razy wcześniej) i kolczyki LOTT.gioielli
 3. Sukienka i bolerko Natan (noszone już kilkukrotnie wcześniej)
 4. Spódnica i żakiet Natan (noszone pięć razy wcześniej)


Autor: Justyna

3 komentarze:

 1. Niestety żadna ze stylizacji nie przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Te z żółtymi elementami są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 3. oiękna kobieta i przpiękny uśmie

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger