19:38

Otwarcie domu muzycznego Musis w Arnhem

Królowa Máxima przybyła dziś popołudniu do Arnhem, aby oficjalnie otworzyć odnowiony dom muzyczny Musis. Zabytkowa "Muzenzaal" została całkowicie odnowiona i jest połączona z Parkzaal, która została ukończona w maju. Musis jest więc wielofunkcyjnym "domem dla muzyki" w Arnhem i regionie, a także domem dla Het Gelders Orkest.
 Specjalnie na tę okazję Het Gelders Orkest i ponad sto dzieci z jednej ze szkół z Arnhem zagrały własną kompozycję razem z Fortem van Verbeelding. Dzieci bawiły się na domowych instrumentach niskoprogowych, takich jak nastrojone rury rusztowania, rury narządów i wanny cementowe. Wystąpiła także grupa perkusyjna Kaboem, składająca się z dzieci z niepełnosprawnością intelektualną lub fizyczną, którym towarzyszył muzykoterapeuta.
Jako honorowa przewodnicząca Fundacji Méér Muziek in de Klas, królowa Máxima czynnie angażuje się w działanie na rzecz rozwoju edukacji muzycznej w Holandii. Współpraca z dziećmi ze szkoły w Arnhem jest inicjatywą Musis i Het Gelders Orkest.


Królowa nosiła dzisiaj spodnie od Natan (nowe) oraz filcowy kapelusz od Fabienne Delvigne. Kolczyki i pierścionek Máxima posiada od pierwszego roku małżeństwa.

Autor: Iza 

3 komentarze:

 1. Przyjęcie królowej i sam koncert był co by nie powiedzieć imponujący.
  Uczesanie,kapelusz,kopertówka- świetne.Może pominę główny strój :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam wzór jest moim zdaniem ładny, tylko krój dziwny

   Usuń
 2. Dziwny krój, natomiast ten kapelusz mi tu nie pasuje, jest za duży ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger