17:19

Wizyta robocza w Stichting TijdVoorActie i Netwerk Nieuw Rotterdam + Jak Beatrix i Margriet spędzą swoje urodziny?

Królowa Máxima powróciła dziś do swoich obowiązków po przerwie świątecznej. Pierwotnie pierwsze wyjście miało odbyć się jutro, jednak jak widać dwór postanowił nas zaskoczyć, nie zapowiadając dzisiejszego wyjścia.


Stichting TijdVoorActie to ogólnokrajowa sieć, która zachęca młodych ludzi do pomagania i do kontaktów z osobami, które nie mają ich wcale lub zostały wykluczone ze społeczeństwa. Organizacja wspiera lokalnych inicjatorów, którzy sami tworzą grupę wolontariuszy. Prośby o pomoc mogą być jednorazowe, tymczasowe lub przez dłuższy czas. TijdVoorActie powstało z inicjatywy fundacji pary królewskiej, Oranje Fonds.


Na przykład, pomoc w przygotowaniu ogrodu na lato lub cotygodniowa wizyta u kogoś, kto jest samotny. Organizacja działa w piętnastu miastach, a w sześciu jest w fazie rozwoju. Rotterdam zaczął angażować się w akcję pod nazwą Netwerk Nieuw Rotterdam.


Królowa Máxima podczas swojej wizyty w De Nieuwe Poort w Rotterdamie rozmawiała z inicjatorami TijdVoorActie i pionierami lokalnych sieci na temat początków organizacji i rozwoju, który przeszła. Omówiono zagadnienia związane z uruchamianiem sieci, obsługą sieci lokalnych i wyzwaniami. Omówiono również przyszłe plany organizacji.


Następnie rozmawiała z inicjatorami i partnerami Netwerk Nieuw Rotterdam na temat tego, co jest ich motywacją i jaki mają wpływ na miasto przez swoje działania. Na koniec żona Willema-Alexandra odbyła wiele rozmów z wolontariuszami i osobami, które prosiły władze miasta Rotterdam o pomoc w związku z siecią o tym, co organizacja dla nich znaczy.

Sweter królowej pochodzi od Isabel Marant.***
Dwór poinformował dziś o szczegółach obchodów 75. urodzin księżniczki Margriet i 80. urodzin księżniczki Beatrix.


Najpierw, swoje urodziny będzie obchodzić młodsza z sióstr. 19 stycznia wieczorem księżniczka Margriet wraz z rodziną, przyjaciółmi i gośćmi pojawią się na spektaklu Introdans w Theatre Orpheus w Apeldoorn.


31 stycznia księżniczka Beatrix będzie świętować swoje urodziny prywatnie z rodziną i przyjaciółmi.W sobotę 3 lutego była królowa zorganizuje przyjęcie urodzinowe dla gości w Pałacu Królewskim w Amsterdamie.

Kto wie, być może do Holandii zjadą się królewscy goście?

2 komentarze:

  1. Byłoby cudownie gdyby z okazji urodzin księżniczki Beatrix zorganizowano bankiet z zagranicznymi gośćmi i tiarami :)
    Ewa

    OdpowiedzUsuń
  2. Sweterek modny,spódniczka bardziej pasująca na dyskotekę,szeroki uśmiech i szczere zaangażowanie- cała Maxi. Miło ją zobaczyć: )

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger