13.02.2018

Wizyta w Indonezji - II


Królowa Máxima zakończyła dziś swoją wizytę w Indonezji.


Najpierw odwiedziła firmę Go-Jek. Go-Jek oferuje transport na motocyklach za pomocą aplikacji taksówkowej. Dostarczane są również różne usługi od małych przedsiębiorców, na przykład dostawa posiłków. Osoby pracujące dla Go-Jek mają również dostęp do formalnych usług finansowych, takich jak bank lub rachunek oszczędnościowy, ubezpieczenia i kredyty hipoteczne. Dla większości jest to pierwszy kontakt z tym. Máxima rozmawiała najpierw z sekretariatem Krajowej Rady Finansowania.


Spotkała się także z ministrem gospodarki Darminem Nasutionem, ministrem finansów, panią Sri Mulyani Indrawati, ministrem ds. rozwoju i spraw kulturalnych, panią Puan Maharani, gubernatorem Martowardojo z Banku Indonezji i Wimbohem Santoso. 


Następnie odbyła spotkanie z prezydentem Indonezji, Joko Widodo. 


Królowa Máxima zakończyła wizytę w Indonezji po dyskusji przy okrągłym stole z przedstawicielami Banku Światowego i MFW. 


Máxima najprawdopodobniej jest już w drodze do Holandii. Nie wiadomo czy do czasu rozpoczęcia ferii królowa odbędzie jeszcze jakieś wyjścia. 26 lutego planowo ma odbyć się sesja zdjęciowa w austriackim Lech.


Autor: Iza

1 komentarz: