08:30

Czego dowiedzieliśmy się podczas wczorajszej sesji?Zgodnie z tradycją dziennikarze mieli prawo zadać parze królewskiej kilka pytań po sesji zdjęciowej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cytaty.


Wakacje

- Będą pływać, czytać, grać w gry. Nie będą gotować dużo, ponieważ będą dużo jeść z przyjaciółmi.

 Reporter spytał o to,  jak radzą sobie z okresem wakacyjnym, ponieważ wielu rodziców ma problem z utrzymaniem dzieci od I-padów . Król odparł, że w wakacje mają "tygodnie bez ekranu", w których dzieci nie mogą korzystać z urządzeń mobilnych ani telewizji.

O śmierci Ines

Królowa mówi, że to trudny czas, ale życie toczy się dalej. Próbuje skupić się na swoich dziewczynach - które świetnie sobie radzą i na swojej pracy. Daje to jej energię, ale pozostaje bardzo trudne.

 Czuła ogromne wsparcie poprzez dużą ilość listów, które otrzymała, także po śmierci jej ojca. Ale szczególnie po krótkim przemówieniu w Groningen wiele osób powiedziało jej, że mają one podobne doświadczenie i że przemówienie pomogło im porozmawiać o tym. Dało to jej poczucie komfortu, że ludzie mogą się nawzajem wspierać i że dzielenie się doświadczeniem może być pomocne dla innych.

O przeprowadzce do Huis ten Bosch

 Mają nadzieję przeprowadzić się pod koniec tego roku/na początku przyszłego roku. Huis ten Bosch nie będzie w pełni gotowy. Skrzydło, w którym będą mieszkać będzie gotowe, ale inne części wciąż potrzebują więcej pracy. Król powiedział, że ma nadzieję, że przeprowadzka będzie możliwa w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

 15 cudownych lat w Eikenhorst, gdzie wychowały się księżniczki. Królowa powiedziała, że ​​będzie miała małą "heimwee" (tęsknotę za domem) o Eikenhorst i będą musieli się przyzwyczaić w ich nowym pałacu. Dodała, że ​​teraz jedna z dziewcząt jest tego samego wzrostu co ona.

- Nie wiemy jeszcze, jaki będzie nowy cel Villa Eikenhorst, o tym zadecydujemy później.

Księżniczki zajmują się dekorowaniem własnych pokoi. Zarówno król, jak i królowa podkreślili, że pokoje będą praktyczne. Dziewczęta wybierają kolory, które będą używane. Kiedy reporter zapytał, jakie kolory wybrały, królowa wahała się odpowiedzieć, ale król pomógł jej, mówiąc, że nie będzie to różowy ani niebieski.

Król i królowa dodali również, że wszystkie ich córki przeszły do następnych klas. "Amalia wybrała profil Ekonomia i Społeczeństwo z matematyką B i fizyką jako dodatkowymi przedmiotami".


W związku z tym, że rodzina królewska oficjalnie rozpoczęła wakacje, na blogu również pojawi się przerwa. Do regularnych postów powrócimy około 20 sierpnia, co nie znaczy, że nie będzie się tutaj działo! Planujemy zmianę wyglądu strony, a także nowe cykle notek tematycznych, jak i dokończenie rozpoczętych. 

Życzymy bezpiecznych i szczęśliwych wakacji wszystkim, do zobaczenia za miesiąc!

Autorki :)


9 komentarzy:

 1. Matematyka i fizyka- podziwiam Amalię,bo ja mam dreszcze,gdy tylko to słyszę: )Następczyni tronu bardzo nam wyrosła - chyba przerośnie tatę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Profil ekonomia i społeczeństwo- Amalia idzie w ślady matki 😉

  OdpowiedzUsuń
 3. Amalia niezwykle dorosla!
  Mam prosbe, jezeli byly jakies tematyczne posty nt tych domow krolewskich - poprosze o linki. Jezeli nie - poprosze o opowiesci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dutch-royalty.blogspot.com/p/obrazek-aby-przejsc-dalej-maxima-i.html?m=1

   Usuń
 4. Dziękuję, to znalazłam sama, niestety tam nic nie ma o Villa Eikenhorst

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj jest: https://dutch-royalty.blogspot.com/2017/05/paace-holandii-posiadosci-krolewskie-w.html?m=1

   Usuń
 5. uwielbiam te tradycje z sesjami :D

  Zapraszam na nowego bloga o Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej

  www.swedish-royal-family-2.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na mojego nowego bloga :)
  https://womenfromwindsor.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam na mojego nowego bloga o Szwedzkich parach książęcych.
  https://princelycouplesfromsweden.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger