22:34

Przegląd tygodnia #10


29 października

Król Willem-Alexander zaprzysiężył nowego v-ce prezydenta Rady Stanu."Dumni z holenderskich bohaterów sportowych z Invictus Games!
Witajcie w domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w Holandii w 2020 roku!" - WA i Máxima

Królowa Máxima wygłosiła przemowę za pośrednictwem wideo. Podczas dużego spotkania w Puerta de Oro Centro w kolumbijskiej Barranquilli omawiane były tematy poprawy dostępności usług finansowych w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.


31 października

Król Willem-Alexander, królowa Máxima i premier Rutte byli obecni na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Stanu zorganizowanej z okazji pożegnania wiceprezydenta Donnera. Spotkanie w Binnenhof w Hadze {LINK}.


Tego samego dnia królowa Máxima w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wzięła udział w nieformalnym spotkaniu z członkami izby niższej Komitetu Generalnego ds. Handlu Zagranicznego i Rozwoju (BHO), które dotyczyło jej pracy dla ONZ (UNSGSA) {LINK}.


Król Willem-Alexander przyjął listy uwierzytelniające od ambasadorów Islandii, Kosowa i Kuwejtu.
1 listopada

Król Willem-Alexander odwiedził Korpus Piechoty Morskiej podczas trwających ćwiczeń w szkockim regionie Highlands. Korpus Piechoty Morskiej corocznie trenuje na terenach górskich i arktycznych, aby wykonywać ogólnoświatowe operacje i szkolenia.Księżna Mabel jest jedną z Holenderek sklasyfikowanych w tegorocznym "Rankingu 500", listy najbogatszych Holendrów. Według magazynu gospodarczego Quote, jej kapitał szacuje się na 240 milionów euro. W rankingu zajęła 149. miejsce.

Rodzina Van Oranje-Nassau jest numerem 11 na liście najbogatszych holenderskich rodzin, a ich kapitał to okoła 1 miliarda euro.

2 listopada

Królowa Máxima była obecna na obchodach 10-lecia fundacji 113 Zelfmoordpreventie {LINK}.


Tego samego dnia podano oficjalne oświadczenie z dworu:

Zgodnie z zaleceniem lekarza królowa Máxima musi odpocząć w nadchodzącym okresie z powodu dolegliwości zdrowotnych (istnieje podejrzenie, że ma zakażenie jelitowe). Dalsze badania mają potwierdzić tę diagnozę. W rezultacie planowana podróż do Tanzanii, którą miała odbyć się w dniach 6 i 7 listopada została odwołana.

3 listopada

Księżniczka Beatrix zainaugurowała wystawę ARMANDO w Muzeum Voorlinden.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger