21:42

Wręczenie nagród im. księcia Clausa + więcejKrólowa Máxima oficjalnie otworzyła dzisiaj nowy biurowiec, który został siedzibą Goede Doelen Loterijen, firmy dot. loterii charytatywnych.
Odnowiony budynek został wykonany zgodnie z najwyższymi możliwymi do osiągnięcia standardami wytycznych BREEAM-NL (2014) dotyczących oceny zrównoważonego budownictwa (metoda oceny środowiskowej Building Research Establishment). Zrównoważony rozwój obejmuje dach, na którym znajdziemy wydajne panele słoneczne, a także zbiera wodę deszczową do użytku w budynku. Dzięki temu budynek jest neutralny pod względem wody i energii. Materiał izolacyjny wykonany jest z grzybów odpadów rolniczych. Budynek został dodatkowo wykonany przy pomocy innowacyjnych okien generujących energię elektryczną.
Królowa Máxima potwierdziła, że jutrzejsze urodziny księżniczka Amalia będzie świętowała prywatnie, w gronie rodziny.
Loterie charytatywne (Nationale, Loterij, VriendenLoterij i BankGiro Loterij) to loterie non-profit, które zbierają fundusze na dobre cele, które między innymi angażują się w sprawiedliwy i zielony świat.
***
Po południu w Pałacu Królewskim w Amsterdamie odbyło się wręczenie nagród im. księcia Clausa. Na ceremonii pojawiła się para królewska, księżniczka Beatrix, księżna Mabel, książę Constantijn i księżna Laurentien.
Nagrodę otrzymało Market Photo Workshop; platforma kulturalna i instytut szkoleniowy w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki. Oprócz głównego laureata, sześciu innych laureatów otrzymało także nagrodę od księcia Constantijna.
Market Photo Workshop został założony przez południowoafrykańskiego fotografa Davida Goldblatta (1930-2018). W okresie apartheidu miało miejsce założenie szkoły fotograficznej dla czarnych mieszkańców RPA. Szkoła fotograficzna nauczyła ich możliwości wyrażania swoich doświadczeń na obrazach. W ciągu ostatnich 30 lat szkolenie wzrosło i dostosowało się, ale przy zachowaniu radykalnego ducha i ideałów sprawiedliwości społecznej. Według Funduszu Księcia Clausa, Market Photo Workshop to wszechstronny instytut szkoleniowy i platforma kulturalna o międzynarodowym znaczeniu, która przyciąga studentów z całej Afryki. Instytut prowadzi i wspiera przyszłych fotografów w ich karierze i przynosi im ideały fotografii społecznej. Wśród zalet instytutu jest utworzenie silnej lokalnej i regionalnej sieci oraz bogatego archiwum o wyjątkowym znaczeniu historycznym i społecznym.
Nagrody im. księcia Clausa otrzymują artyści, myśliciele i organizacje, które dzięki swojej pracy kulturalnej i artystycznej wnoszą pozytywny wkład w rozwój społeczny swojego kraju.
Strój I
Suknia i spódnica - Natan1 komentarz:

  1. Żółta bluzka i spódnica jest prześliczna-tak bardzo choinkowa,mieni się od wzorów,ale Maxima wyglądała pięknie.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger